Arrestohet shtetasi i Serbisë për tentativë vrasje në Ulqin

0

Shtetasi i Serbisë Dalibor Topljanoviq, është arrestuar nga policia pasi dyshohet se me 10 shtator ka qëlluar me armë zjarri kundër qytetarot të Ulqinit, Momçillo Gjurishiq. Sipas burimeve të “Vijesti”, Gjurishiq e ka identifikuar shtetasin serb si person i cili ka qëlluar në drejtim të tij në mbrëmjen e 10 shtatorit. Pas arrestimit të kryer në lagjen Pinjesh, Topljanoviq u  ndëgjua nga prokurori dhe iu caktua masa e paraburgimit prej 72 orësh.

Share.