Aksioni “Alkatraz”: Arrestohen 23 vetë, ndër ta edhe një banor i Ulqinit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Punonjësit e Sektorit të antidrogës në policinë e Malit të Zi kanë arrestuar ditën e djeshme 23 persona të dyshuar për pjesmarrje në trafikimin e lëndëve narkotike. Në aksionin e emëruar “Alkatraz”, një nga të ndaluarit është edhe banori i Ulqinit me inicialet N.K, 30 vjeç, i cili pas ndëgjimit është lënë të mbrohet i lirë.

Në aksion, përveç punonjësve të Sektorit të antidrogës, kanë marrë pjesë edhe pjestarët e Njësisë speciale , Policisë kufitare , si dhe policia e Tivarit dhe Ulqinit.

Share.