508 raste të reja dhe 10 humbje jete. 19 raste në Ulqin

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit  janë kryer 1627 analiza për prezencën e Covid 19, nga të cilët  508 kanë rezultuar pozitiv, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 10 humbje jete.  Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica 203, 78 në Nikshiq , kurse në komunën e Ulqinit janë regjistruar 19 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 492 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 11.126, nga të cilët 182 në komunën e Ulqinit.

Share.