502 raste të reja dhe 5 viktima nga Covid 19. 8 raste në komunën e Ulqinit

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi prej ditës së djeshme janë kryer 1739 analiza për prezencën e Covid 19, kurse numri i të regjistruarve pozitiv është 502, njoftohet nga ISHP. Në këtë periudhë janë regjistruar edhe 5 viktima nga sëmundja.   Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica, 237, 37 janë nga Nikshiqi, 33 nga Herceg Novi, kurse në komunën e Ulqinit janë regjistruar 8 raste. Gjatë kësaj periudhe janë shëruar 163 të infektuar, ndërsa numri i rasteve aktive është 10.743, prej të cilëve 224 në komunën e Ulqinit.

 

Share.