218 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid 19

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Në Mal të Zi ditën e djeshme janë analizuar 645 raste të reja nga të cilët 218 kanë dalë pozitiv, njoftojnë nga ISHP. Gjatë kësaj periudhe 4 të infektuar kanë humbur jetën. Numri më i madh i rasteve të reja janë nga Podgorica, 84, kurse në Ulqin janë regjistruar 14 raste. Gjatë kësaj kohe janë shëruar 143 persona,ndërsa numri i rasteve aktive është 3992.

Share.